W tym momencie Marcinek zakończył piąty ostatni cykl leczenia w Klinice w Greifswald (Niemcy). Leczenie było bardzo kosztowne, lecz dzięki uprzejmości Ludzi dobrej woli udało się zebrać odpowiednią kwotę na leczenie.
W pomoc włączył się również Jan Puchała Starosta Limanowski i w grudniu 2012 r. zorganizowany został przez Biuro Promocji Kultury i Turystyki - Weekend Sportowy dla Marcinka.
Całkowity dochód z tego wydarzenia przekazany został na leczenie Chłopca.
Przypomnijmy, oprócz naszych wspaniałych lokalnych przedsiębirców, na których pomoc zawsze możemy liczyć, zagrala wtedy także drużyna TVP
Źródło: www.powiat.limanowa.pl
Wizyta Marcinka Sporka w PCIT
Opublikowany w: Wydarzenia
–
16 lipca 2013
12 lipca br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się niecodzienne spotkanie Marcinka Sporka z rodzicami wraz z Panią Józefą Kazior, artystką z terenu Powiatu Limanowskiego, która przekazała na ręce rodziców chłopca obraz ukazujący dwa aniołki.
"..Czasem aż trudno pojąć jak wiele można znieść i wyjść z tego, nie tylko bez szkody, ale jeszcze wzbogaconym duchowo, jeżeli próbuje się mimo wszystko wygrać…" - czytamy na blogu Marcinka prowadzonym przez jego rodziców.
Marcinek Sporek urodził się 22 marca 2010 roku. W grudniu 2011 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – Neuroblastoma, stan kliniczny IV, grupa wysokiego ryzyka, dodatkowo z amplifikacją N-MYC +. Guz jest usadowiony w jamie brzusznej, w chwili rozpoznania był bardzo dużych rozmiarów i dał przerzuty do węzłów chłonnych, śródpiersia tylnego i kości. Marcinek jest już po ośmiu cyklach tej chemii i dwóch cyklach bardzo silnej chemii TVD. Niestety w zasadzie po każdym cyklu wymagał przetoczeń preparatów krwiopochodnych i nawadniania pozajelitowego. Na początku sierpnia 2012 r. Marcin przeszedł ciężką operację wycięcia guza. Za nim jest już megachemia, autoprzeszczep szpiku oraz seria radioterapii. Niestety neuroblastoma jest bardzo niebezpieczną chorobą, gdyż występuje ogromne prawdopodobieństwo nawrotu choroby, często ze zdwojoną siłą. Leczenie neuroblastomy jest długotrwałe i kosztowne.