Regulamin Grand Prix Małopolski w Tenisie Stołowym
Termin: 23 listopada 2013 roku (sobota) - zapisy do 9:30.
Miejsce: Sala Gimnastyczna Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczawie.
W Szczawie prowadzona będzie klasyfikacja do „Pucharu Szczawy 2013".
- Każdy turniej zaliczany do cyklu G.P. jest punktowany a zawodnicy biorący w nim udział otrzymują odpowiednią ilość pkt w zależności od miejsca które zajęli w turnieju. W związku z tym, każdy zawodnik grający w turnieju z tego cyklu wprowadzany jest na listę rankingową Grand Prix Małopolski w Tenisie Stołowym (GPMTS).
- Punktacja za zajęcie miejsca – patrz załącznik do regulaminu dotyczący punktacji.
- System rozgrywek prowadzony jest do dwóch przegranych meczów jednak organizator zastrzega sobie WYŁĄCZNE prawo wprowadzenia do GPMTS turnieju rozgrywanego innym systemem.
- I miejsce zajmuje zawodnik, który nie przegrał żadnego meczu.
- II miejsce będzie wyłonione spośród zawodników, którzy przegrali jeden mecz.
- Miejsca poniżej IV będą obliczane na podstawie drabinki turniejowej (etap w którym zawodnik odpadł z turnieju).
- Mecze rozgrywane są do 3 wygranych setów. (każdy set rozgrywany jest do 11 punktów ) Od stanu 10:10 obowiązuje różnica dwóch punktów niezbędnych do wygrania seta.
- Przy stanie setów 2:2 rozgrywany jest decydujący 5 set .
- W przypadku kiedy zawodnicy trafią na siebie po raz drugi w tym samym turnieju, mecz nie będzie rozgrywany i przechodzi dalej zawodnik, który wygrał pierwszy mecz w tym turnieju.
- W przypadku nierozegrania meczu z przyczyn obiektywnych nie zależnych od zawodników obaj gracze otrzymują jednakową liczbę punktów do klasyfikacji Grand Prix.
- W ramach jednego turnieju mogą być rozgrywane trzy kategorie – A mistrzowska, B zaawansowana, C rekreacyjna. Decyzja o podziale na kategorie pozostaje w gestii organizatora/dyrektora turnieju.
- Każda z kategorii ma zróżnicowaną punktację (patrz załącznik - punktacja).
- Wszystkie kategorie będą wprowadzane do jednego rankingu GPMTS.
- Do generalnej punktacji GPMTS będą wliczane 4 najwyżej punktowanych turnieje dla danego zawodnika.
- GPMTS będzie się składało z co najmniej 5 turniejów.
- Turnieje będą rozgrywane od sierpnia do listopada danego roku.
- Rozstawienia zawodników w pierwszym turnieju w sezonie będą opierały się na ostatecznej generalnej klasyfikacji z poprzedniego roku. W przypadku organizacji pierwszego turnieju rozstawienie zawodników oparte będzie na aktualnej liście klasyfikacyjnej KOZTS.
- Nie przewiduje się kategorii wiekowych ani podziału na płeć. Wszyscy biorący udział po raz pierwszy w turniejach, którzy nie posiadają jeszcze pkt GPMTS kwalifikują się sami w uzgodnieniu z organizatorem turnieju, który może odmówić kwalifikacji do odpowiedniej kategorii biorąc pod uwagę poziom gry. Decyzja organizatora (dyrektora turnieju) musi być obiektywna i zaakceptowane przez zawodnika. Jeżeli zawodnik nie zaakceptuje decyzji organizatora/dyrektora turnieju nie może wziąć udziału w rozgrywkach.
- Organizator/dyrektor GPMTS może zdyskwalifikować zawodnika biorącego udział w pojedynczym turnieju jak i całym cyklu w przypadku kiedy nie dostosuje się on do regulaminu lub będzie się zachowywał niekulturalnie podczas rozgrywanych turniejów. Ponadto zawodnik może być zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie i łamanie oficjalnych przepisów tenisa stołowego.
- Ranking zamykany jest po zakończeniu ostatniego turnieju. Za zwycięstwo całego cyklu pierwszych trzech zawodników otrzyma nagrody, pośród pozostałych uczestników bez względu na zajęte miejsce, zostanie rozlosowanych 5 nagród. Z tego losowania zostaną wyłączeni zawodnicy, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca.
- Organizatorem Grand Prix Małopolski w Tenisie Stołowym jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ERAZMUS, które posiada do niego pełne prawa w tym prawo do zmian w niniejszym regulaminie, punktacji, kalendarzu GPMTS oraz innych wynikających z tego tytułu czynności.
- W celu prawidłowego przebiegu zawodów Organizator GPMTS powołuje Komisje Regulaminową, która jest organem nadzorującym przebieg rozgrywek zgodnie z regulaminem i przepisami gry w tenisa. Odpowiada także za przestrzeganie zapisów regulaminu gwarantując ich niezmiennością. Pełni także rolę sądu koleżeńskiego, który może zdyskwalifikować zawodnika zgodnie z zapisami regulaminu.
- W skład komisji wchodzą dyrektorzy poszczególnych turniejów, przedstawiciel zawodników (funkcja rotacyjna) oraz przewodniczący komisji, który mianowany jest przez organizatora GPMTS. Przedstawicielem zawodników jest osoba, która zajmuje I miejsce w rankingu w dniu posiedzenia Komisji Regulaminowej. Wszyscy członkowie Komisji Regulaminowej mogą grać w rozgrywkach GPMTS oprócz przewodniczącego, który w żaden sposób nie może uczestniczyć w turnieju jako zawodnik.
- Każda zmiana w regulaminie musi być zatwierdzona przez Komisje Regulaminowa na wniosek organizatora.
- Zmiany w regulaminie są zatwierdzane przez Członków Komisji Regulaminowej a komunikat o zmianie musi być opublikowany najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem danego turnieju.