Znakiem Krzyża Świętego rozpoczęliśmy nie tylko Eucharystię, ale również nowy etap dzieła, którym jest głoszenie Ewangelii poprzez słowo i obraz – powiedział w homilii ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
Na Jasnej Górze o północy sprawowana była Msza św. dziękczynna za zwycięską batalię w obronie TV Trwam, która rozpoczęła nadawanie na cyfrowym multipleksie.
Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp Zygmunta Zimowskiego z Watykanu, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, koncelebrowali księża biskupi: ks. bp Antoni Pacyfik-Dydycz, biskup diecezji drohiczyńskiej; ks. bp Stefan Regmunt, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; ks. bp Edward Frankowski, biskup senior diecezji sandomierskiej;
ks. bp Teofil Wilski, biskup senior diecezji kaliskiej; ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy białostocki; ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński; ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej, a także o. Piotr Chyła CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.
W homilii ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP mówił, że nowy etap głoszenia Ewangelii prowadzi do większej odpowiedzialności za kształt Ojczyzny.
- To nasze zjednoczenie na Eucharystii w Wieczerniku Narodu i jej przekaz na multipleksie – jest kolejnym znakiem zwycięstwa Maryi w historii zmagań o prawdę i wolność… A ono nie prowadzi nas do postaw tryumfalizmu, ale do większej odpowiedzialności za kształt Ojczyzny i wiary Kościoła na polskiej ziemi – mówił ks. abp Wacław Depo.Dlatego – jak mówił ks. abp Wacław Depo – nie możemy się zgodzić na taki program, który próbuje zepchnąć religię i wiarę Kościoła do spraw prywatnych, i zepchnąć na margines życia społecznego do swoistego skansenu religioznawstwa.
- Jesteśmy dzisiaj tutaj razem, bo ufamy, że: żadna pełzająca i niszcząca korzenie wiary sekularyzacja, żadne prawo parlamentarne, które nie liczy się z Bogiem, żaden podbudowywany naukowością czy pseudonaukowością kierunek filozoficzny, żadna życiowa sytuacja bezrobocia czy emigracji, nie stłumią w nas doszczętnie głosu Bożego w naszych sumieniach – powiedział metropolita częstochowski.To jest zwycięstwo wszystkich; z Panem Bogiem, z Maryją, solidarnych w miłości, modlitwie i działaniu – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja i TV Trwam w słowie skierowanym do uczestników uroczystości na Jasnej Górze. O. Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował wszystkim, którzy niestrudzenie walczyli i modlili się o miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.
- Przyszło zwycięstwo, bo to jest zwycięstwo. Co prawda nie jest to jeszcze demokracja, gdyż na 56 miejsc na multipleksie tylko jedno dla katolików. To chyba nie jest demokracja? A wszystko inne dla tej części liberalno-lewicowej (libertyńskiej). To nie jest demokracja, ale my dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, Matce Najświętszej i wszystkim ludziom. To jest zwycięstwo ludzi solidarnych w modlitwie i działaniu. Wszystkich ludzi – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.Założyciel Radia Maryja wskazał, że data rozpoczęcia nadawania przez telewizję Trwam na MUX-1 nie jest przypadkowa. Dziś obchodzimy imieniny świętej siostry Faustyny Kowalskiej oraz rocznicę śmierci i wspomnienie bł. księdza Michała Sopoćki. Podczas Eucharystii Rodzina Radia Maryja otrzymała relikwie świętej oraz błogosławionego.
RIRM
fot. Mateusz Marek
Źródło: www.radiomaryja.pl