Zwycięstwo ludzi solidarnych w modlitwie i działaniu. TV Trwam na multipleksie

Znakiem Krzyża Świętego rozpoczęliśmy nie tylko Eucharystię, ale również nowy etap dzieła, którym jest głoszenie Ewangelii poprzez słowo i obraz – powiedział w homilii ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
Na Jasnej Górze o północy sprawowana była Msza św. dziękczynna za zwycięską batalię w obronie TV Trwam, która rozpoczęła nadawanie na cyfrowym multipleksie. Mszy św.  pod przewodnictwem ks. abp Zygmunta Zimowskiego z Watykanu, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, koncelebrowali księża biskupi: ks. bp Antoni Pacyfik-Dydycz, biskup diecezji drohiczyńskiej; ks. bp Stefan Regmunt, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; ks. bp Edward Frankowski, biskup senior diecezji sandomierskiej; ks. bp Teofil Wilski, biskup senior diecezji kaliskiej; ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy białostocki; ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński; ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej, a także o. Piotr Chyła CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. W homilii ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP mówił, że nowy etap głoszenia Ewangelii prowadzi do większej odpowiedzialności za kształt Ojczyzny.
To nasze zjednoczenie na Eucharystii w Wieczerniku Narodu i jej przekaz na multipleksie – jest kolejnym znakiem zwycięstwa Maryi w historii zmagań o prawdę i wolność… A ono nie prowadzi nas do postaw tryumfalizmu, ale do większej odpowiedzialności za kształt Ojczyzny i wiary Kościoła na polskiej ziemi – mówił ks. abp Wacław Depo.
Dlatego – jak mówił ks. abp Wacław Depo – nie możemy się zgodzić na taki program, który próbuje zepchnąć religię i wiarę Kościoła do spraw prywatnych, i zepchnąć na margines życia społecznego do swoistego skansenu religioznawstwa.
Jesteśmy dzisiaj tutaj razem, bo ufamy, że: żadna pełzająca i niszcząca korzenie wiary sekularyzacja, żadne prawo parlamentarne, które nie liczy się z Bogiem, żaden podbudowywany naukowością czy pseudonaukowością kierunek filozoficzny, żadna życiowa sytuacja bezrobocia czy emigracji, nie stłumią w nas doszczętnie głosu Bożego w naszych sumieniach – powiedział metropolita częstochowski.
To jest zwycięstwo wszystkich; z Panem Bogiem, z Maryją, solidarnych w miłości, modlitwie i działaniu – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja i TV Trwam w słowie skierowanym do uczestników uroczystości na Jasnej Górze. O. Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował wszystkim, którzy niestrudzenie walczyli i modlili się o miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.
Przyszło zwycięstwo, bo to jest zwycięstwo. Co prawda nie jest to jeszcze demokracja, gdyż na 56 miejsc na multipleksie tylko jedno dla katolików. To chyba nie jest demokracja? A wszystko inne dla tej części liberalno-lewicowej  (libertyńskiej). To nie jest demokracja, ale my dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, Matce Najświętszej i wszystkim ludziom. To jest zwycięstwo ludzi solidarnych w modlitwie i działaniu. Wszystkich ludzi – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.
Założyciel Radia Maryja wskazał, że data rozpoczęcia nadawania przez telewizję Trwam na MUX-1 nie jest przypadkowa. Dziś obchodzimy imieniny świętej siostry Faustyny Kowalskiej oraz rocznicę śmierci i wspomnienie bł. księdza Michała Sopoćki. Podczas Eucharystii Rodzina Radia Maryja otrzymała relikwie świętej oraz błogosławionego.

RIRM

fot. Mateusz Marek
 Źródło: www.radiomaryja.pl
Tagi: TV TRWAM,