20 marca 2014 roku w Remizie OSP Łososina Górna odbyło się zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 5. Na spotkanie przybyło około pięćdziesiąt osób, nie licząc zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę, Zastępcy Burmistrza Wacława Zonia, radnego Stanisława Golonki oraz Proboszcza Parafii pw. Wszystkich Świętych ks. dr Stanisława Kowalika.
Osiedle Nr 5 obejmuje obszar ulic: Bednarzy, Drożdża,Drzewnej, Dzielec, Dutka, Kamiennej /od potoku pomiędzy gminą kat. Sowliny, a gminą kat. Łososina Górna do ul. Zarębki/, Koszarskiej, ks. Stanisława Musiała SJ, Łososińskiej, Młyńskiej, Modrzejewskiej, Orzeszkowej, Prusa, Reymonta, Rolniczej, Rupniowskiego, Starodworskiej, Szkolnej, Tarnowskiej /od mostu na potoku granicznym pomiędzy gminą kat. Sowliny, a gminą kat. Łososina Górna do granicy miasta/, Wyspiańskiego, Zarębki.
Zebranie otworzył Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 5 Wiesław Sędzik, który zdał szczegółowe sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla Nr 5 w Limanowej za 2013 rok. Przekazane do dyspozycji Zarządu środki w wysokości 20 tys. zł. rozdysponowano zgodnie z sugestiami i wnioskami mieszkańców.
Ostatecznie środki przyznane do dyspozycji osiedla uchwałą Zarządu Osiedla zostały wykorzystane na:
1. Dostawę klińca 54 t. na ul. Drożdża, Musiała, Szkolną, Zarębki - 2.430,00 zł
2. Umocnienie rowu korytami przy ul. Bednarzy - 11.570,00 zł
3. Prace remontowe ul. Zarębki, ul. Rupniowskiego - 6.000,00 zł
Następnie o głos został poproszony Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, który zdał obszerne sprawozdanie z realizacji zadań inwestycyjnych na terenie miasta oraz wydatkowania budżetu miejskiego w roku 2013 wraz z wielkością pozyskanych środków zewnętrznych oraz przedstawił plany i zamierzenia na rok 2014.
do pobrania prezentacja multimedialna:
do pobrania prezentacja multimedialna:
Dodatkowo Burmistrz poinformował mieszkańców, że:
- na inwestycje w roku bieżącym planuje się wydatkować z budżetu miasta kwotę 27 mln zł – po raz pierwszy w historii miasta jest to tak wysoka kwota,
- Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznej w Łososinie Górnej zamyka swoja działalność. Znalazł się jednak inwestor, który chce ten teren kupić i rozpocząć działalność gospodarczą
- Inwestor wytwórni mas bitumicznych po kontroli Regionalnego Dyrektor Środowiska i Nadzoru Budowlanego wycował się z planów uruchomienia działalności.
- miasto może inwestować w remonty tylko tych dróg, które mają uregulowane sprawy własnościowe - teren taki musi być przekazany miastu, W dalszej części mieszkańcy zgłaszali swoje obserwacje i potrzeby. Najwięcej pytań dotyczyło spraw kanalizacyjnych. Burmistrz wyjaśnił, że przewidziana jest realizacja kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic: Rupniowskiego, Drożdża, Musiała, Dębowej, Krakowskiej, Matki Boskiej Bolesnej i Chmielnik oraz przebudowa i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Limanowej. Miasto na ten cel otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Ochrony Środowiska na około 7 mln złotych. Do programu ujęto tą część miasta, nie posiadającą kanalizacji, która spełniała wymogi wskaźnika koncentracji, który wymaga aby liczba mieszkańców na kilometr sieci wynosiła co najmniej 90 osób.
W wolnych wnioskach mieszkańcy poruszyli również sprawy: wodociągu, podrzucanych śmieci, placu zabaw oraz remontów dróg.
Podczas trwania zebrania, Przewodniczący zachęcał mieszkańców do wskazywania przedsięwzięć, które realizowane mają być w bieżącym roku w ramach środków przyznanych do dyspozycji osiedla. W tym celu, podjęto uchwałę upoważniającą Zarząd do podziału środków.
Źródło:: UM Limanowa