W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyło się spotkanie w ramach tzw. „okrągłego stołu”, którego celem było omówienie aktualnych problemów w realizacji projektu Sądecki Park Technologiczny - Miasteczko Multimedialne MMC Brainville. Inicjatorem spotkania był poseł Wiesław Janczyk.
Na spotkanie zostali zaproszeni właściciele MMC Brainville, władze WSB-NLU, parlamentarzyści, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Tematy poruszane podczas spotkania dotyczyły aktualnie najważniejszych problemów stojących na drodze do realizacji projektu Park Technologiczny Miasteczko Multimedialne MMC Brainville.
Moderator dyskusji - poseł Wiesław Janczyk nadmienił, że spotkanie ma charakter wymiany poglądów i wiedzy w sprawie, a nie mediacji pomiędzy różnymi stronami – zarządem spółki MMC Brainville, środowiskiem akademickim WSB-NLU, środowiskiem zgromadzenia wspólników, gdyż wszystkim tym stronom zależy przecież na poprowadzeniu projektu Sądecki Park Technologiczny do sukcesu.
Poseł Wiesław Janczyk zachęcał - nie róbmy debaty. Najlepiej będzie gdy każdy z uczestników spotkanie po kolei zabierze głos. Spiszemy to wszystko i zrobimy coś w rodzaju „ Białej Księgi”, która być może okaże się pomocna przy podejmowaniu dalszych działań.
Parlamentarzysta zauważył, że wszystkim przybyłym na spotkanie zależy na tym, aby zakończyć różne spekulacje dotyczące rzekomych napięć pomiędzy inwestorami, a raczej wszyscy dążą do tego, aby wykorzystać szansę, przed jaką niewątpliwie staje region Sądecczyzny – szansę na nowe miejsca pracy, na zakładany dynamiczny rozwój w obszarze nowych technologii IT, szansę na wzbogacenie środowiska akademickiego w supernowoczesne zaplecze laboratoryjne.
O wspieranie inicjatywy budowy Miasteczka Multimedialnego apelowali obecni na spotkaniu m.in. prezes konsorcjum Futurus – Robert Gmaj, w skład którego wchodzi uczelnia WSB-NLU oraz Miasteczko Multimedialne, rektor WSB-NLU Wiktor Patena, były rektor i założyciel WSB-NLU Krzysztof Pawłowski, a także prezes MMC Brainville Małgorzata Szostkiewicz.
Spotkanie było potrzebne chociażby z tego powodu, że obecnie spółka MMC Brainville ma problemy z uzyskaniem kredytu bankowego, niezbędnego do dalszego wyposażania laboratoriów Sądeckiego Parku Technologicznego.
Swoją pomoc w dalszym rozwoju projektu zapowiedział również prezydent Nowego Sącza –Ryszard Nowak. Urząd Miasta od początku realizacji inwestycji jest otwarty na współpracę i prezydentowi zależy na sukcesie przedsięwzięcia. Dowodem tego może może być zwolnienie władz miasteczka z podatku od nieruchomości, na której stoi budynek, przez najbliższych 10 lat.
Lokalne środowiska opiniotwórcze i media podkreślały, że dobrze się stało, iż ktoś zainicjował takie robocze spotkanie, które pozwoliło na publiczne przedstawienie - w jednym czasie - wszystkich stanowisk dotyczących obecnej sytuacji prowadzonej inwestycji.
Zdjęcia: www.nowysacz.pl