DRAPA 2013 – impreza jakiej w Polsce jeszcze nie było

Sezon 2012/2013 obfitował będzie w imprezy związane z narciarstwem biegowym. Nic dziwnego, zyskuje ono na popularności nie tylko dzięki Polskim sukcesom w tej dyscyplinie, ale też – szczęśliwie – dlatego, że coraz bardziej chce nam się ruszać. Beskid Wyspowy do kalendarza tych wydarzeń wprowadzi pozycję szczególną . Dzięki DRAPIE poznacie nowe oblicze zimowego szaleństwa i na nowo odkryjecie turystykę zimową w Beskidzie Wyspowym. A jest tu co oglądać i co przemierzać. Zwłaszcza, że dla narciarza backcountry, jakim macie szansę stać się już niedługo, nie ma zbyt wielu ograniczeń – pójdzie tam, gdzie go narty poniosą.

Zasady DRAPY są proste:

Uczestnictwo: bezpłatne i na własną odpowiedzialność, z własnym sprzętem lub bezpłatnie wypożyczonym u organizatorów.

Wypożyczenie nart: (komplet : narty, buty, kije) bezpłatne, za kaucją , po wcześniejszej rezerwacji, z umową wypożyczenia. Do rezerwacji potrzebne są dokładne dane narciarza – nr buta ooraz waga i wzrost. Odbiór i zwrot sprzętu odbywają się w siedzibie organizatora: Dobra Chata, 34-642 Dobra 635, chyba, że miejsce zostanie inaczej ustalone z organizatorem. Na każdą z wycieczek zaplanowanych w cyklu DRAPA 2012 można bezpłatnie wypożyczyć komplet nart biegowych backcountry. Narty czekają na pierwszych 20 uczestników, którzy dokonają rezerwacji.

Rezerwację sprzętu prowadzi Dobra Wypożyczalnia za pośrednictwem:

telefonu:  694 871 312

maila: drapa@zimowybeskidwyspowy.pl

Uczestnik, który chce wypożyczyć sprzęt na wycieczkę, zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem wypożyczenia, podpisać umowę wypożyczenia oraz wpłacić kaucję za narty w wysokości 100zł.

Odbiór i zwrot zarezerwowanego sprzętu  odbywają się w siedzibie organizatora, tj. Dobra Chata 34-642 Dobra 635 do godziny 9.15 w przypadku wycieczek na Mogielicę i Sałasz oraz do 9.30 w przypadku pozostałych. Odebrać sprzęt można również na miejscu startu, pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia rozmiaru butów i nart oaz ustalenia szczegółów z organizatorem. Zwrot sprzętu powinien nastąpić zaraz po zakończonej wycieczce, jednak nie później niż o godzinie 18.00 w dniu wycieczki.

Potwierdzenia rezerwacji należy dokonać do godziny 12.00 w piątek poprzedzający wycieczkę.

Prosimy o przemyślaną rezerwację sprzętu, gdyż niewykorzystana rezerwacja to odebranie możliwości uczestnictwa w wycieczce innej osobie.   

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wypożyczający narty zobowiązani są podpisać listę wypożyczeń na miejscu startu. Narty nie będą bezpłatnie wypożyczane w żadnym innym celu poza celem uczestnictwa w wycieczce w cyklu DRAPA 2012.

Do rezerwacji nart wymagane są następujące dane:

  1. Numer buta ustalony wg poniższej tabeli, tj. długość stopy mierzona w mm (Mondopoint) i odpowiadający jej numer w numeracji europejskiej (French)
  2. Waga i wzrost uczestnika
  3. Informacja o doświadczeniu lub braku doświadczenia uczestnika w narciarstwie biegowym i zjazdowym

Skąd startujemy

Do miejsca startu każdy uczestnik musi dotrzeć na własną rękę. W razie pytań/problemów związanych z dojazdem, pomocy można szukać u organizatorów. Każda wycieczka z miejsca startu wyrusza o godzinie 10.00. Przewidywany czas trwania wycieczek 4 – 6 godzin.

6 stycznia na Łopień z Jurkowa (zbiórka na parkingu przy Zajeździe Mogielica/Ośrodku Zdrowia)

19 stycznia na Mogielicę z os. Zapowiednica w Słopnicach, parking Wyrębiska przy Trasie Narciarstwa Biegowego Mogielica

3 lutego na Sałasz z Sarczyna, przełęcz pod Sałaszem (nad wyciągiem Limanowa SKI)

9 lutego na Ćwilin z Wilczyc, skrzyżowanie z drogą na Łętowe, początek żółtego szlaku rowerowego na Ćwilin

24 lutego na Jasień z Półrzeczek, os. Mrózki, parking Polany przy Trasie Narciarstwa Biegowego Mogielica

UWAGA!!!

Prosimy śledzić aktualności na stronie www.zimowybeskidwyspowy.pl oraz www.facebook.com/mogielica . Organizatorzy będą informować o ewentualnych zmianach w przebiegu tras, miejscach startu lub czasie startu, które mogą wystąpić w związku ze zmianami warunków pogodowych. Jak się przygotować?

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni ubiór, dostosowany do aktualnych warunków pogodowych i … do ich nieprzewidzianych zmian. Ciepłe skarpety, czapka, rękawice to podstawa. Sprawdzają się ubiory warstwowe – warstwa zatrzymująca ciepło oraz warstwa nieprzewiewana i wodoodporna.

W drodze trzeba uzupełniać płyny, wskazana jest herbata w termosie. Ważne jest uzupełnianie cukrów i magnezu – czekolada świetnie się do tego nadaje. Standardowo warto mieć ze sobą kanapkę. Nie planujemy pikniku, ale w grę wchodzi ognisko, więc przydać się może kiełbasa?

Mogą być użyteczne: mapa – jeśli lubisz orientować się w terenie, czołówka jeśli słabo widzisz przed zmrokiem, dodatkowe rękawice na wypadek dużych mrozów.

KONTAKT 

drapa@zimowybeskidwyspowy.pl

 600 915 120  - w sprawach organizacyjnych

 694 871 312 -  rezerwacji nart

www.zimowybeskidwyspowy.pl

Organizacja: www. dobrachata.eu www.facebook.com/dobrachata