SZACH MAT I JADĄ DO OLKUSZA

Bartłomiej Kowalczyk, Patrycja Wielocha i Sylwia Wikar uczniowie Gimnazjum będą reprezentować gminę Słopnice w rozgrywkach Indywidualnej Gimnazjady w Szachach na szczeblu wojewódzkim.
W dniu 1 lutego 2013 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Dziewcząt i Chłopców. Gimnazjum reprezentowała  11 – osobowa grupa szachistów, która pod okiem pani Joanny Ciuła doskonali swoją grę. Po raz kolejny nasi szachiści, pokazali, że stać ich na wspaniałe wyniki. W kategorii chłopców najlepszym zawodnikiem z naszej reprezentacji okazał się Bartłomiej Kowalczyk z klasy II b, który pokonał wszystkich rywali i zdobył I miejsce. Zaś w kategorii dziewcząt na podium stanęły Patrycja Wielocha z klasy II b, która zajęła II miejsce oraz Sylwia Wikar z klasy II b, która zajęła III miejsce. Turniej był eliminacją do Małopolskiej Indywidualnej Gimnazjady w Szachach, która odbędzie się w Olkuszu. Do zawodów wojewódzkich awansowało w sumie trójka najlepszych zawodników i zawodniczek. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych tak udanych turniejów. Zawody prowadził sędzia klasy państwowej  Ryszard Ewert.