Ołtarze, kadzidła Popiół i modlitwa Bo przed twarzą ludzką Ludzkich twarzy widma Z prochu powstałeś I w proch się obrócisz Ta wiara Ci mówi Że do ziemi wrócisz Choćbyś miał pół świata i jako król chodził Umrzeć musisz człecze jakoś się narodził Ziemia będzie lekka, choć wilgotna, czarna Nie dotknie Cię smutek ani boleść żadna cisza tylko ciemność wezmą Cię w objęcia Westchniesz na ten koniec Jak w chwili poczęcia.
DE PRESS POPIELEC
Opublikowany w: Wydarzenia
–
13 lutego 2013
Zespół De Press kompozycją "Popielec" rozpoczyna płytę "Groj skrzypko groj" wydaną we wrześniu 1994 roku.Trafiona poezja ( Bukowska ), w trafionej oprawie muzycznej ( Dziubek ). Wydawnictwo zostało nagrane w międzynarodowym składzie: Andrzej Dziubek - wokal, gitara basowa, Jorn Christensen - gitara, drugi wokal i Ola Snortheim - perkusja. Andrzej Dziubek realizował płytę z myślą o ojczyźnie.
Popielec - znak żałoby i nawrócenia. Pochylamy głowę na uświadomienie sobie, że ziemskie życie jest kruche, gdy nie ma w nim Boga i Jego miłości. Okres Wielkiego Postu to szansa, by zobaczyć własną relację z Panem Bogiem, a także z drugim człowiekiem.
Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu czyli 40-dniowej pokuty. Ma on nas pobudzić do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 28 marca.
Gest pochylenia głowy i posypania jej popiołem ukazuje gotowość do nawrócenia się, całkowitego zaufania i zawierzenia Chrystusowi oraz do miłosnego wyznania Panu Bogu, że jest najważniejszy w naszym życiu.
De Press – Popielec / tekst