Drudzy drużynowo! 19 medali na XI Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu

Dnia 26 maja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie w Nowym Targu odbył się XI Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kara oraz kumite w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Sportowa rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta i wzbudzała ogromne emocje wśród kibiców. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała liczna 28 osobowa grupa zawodników i zawodniczek, która pod opieką sensei Zbigniewa Golińskiego 3 Dan oraz sensei Zbigniewa Gągoli 2 Dan zdobywając 46 punktów (19 medali: 4 złote, 7 srebrnych oraz 8 brązowych) zdobyła II miejsce drużynowo zostawiając w tyle ośrodki z Nowego Sącza czy Zakopanego. Sędzią głównym był Sensei Roman Kęska 4 Dan z Krakowa. Walki turniejowe sędziowali również Sensei Włodzimierz Weselski 4 Dan, Sensei Zbigniew Goliński 3 Dan, Sensei Zbigniew Gągola II Dan. Dla LKKK w poszczególnych kategoriach medale zdobyli:
  • Oliwia Żak zajęła III miejsce w kumite kadetek -40 kg.
  • Oliwia Gągola zajęła III miejsce w kumite kadetek +40 kg.
  • Patryk Filipowicz zajął III miejsce w kumite kadetów +40 kg.
  • Marlena Orzeł zajęła III miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Wiktoria Włodarczyk zajęła III miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Karolina Halat zajęła I miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Sylwia Mruk zajęła I miejsce w kata oraz II miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Michał Tokarczyk zajął II miejsce w kumite młodzików +55 kg.
  • Tobiasz Patrycja zajęła III miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
  • Patrycja Kogutowicz zajęła I miejsce w kata oraz II miejsce w kumite juniorek open
  • Filip Kretek zajął II miejsce w kumite juniorów -65 kg.
  • Dawid Jasica zajął II miejsce w kumite juniorów +65 kg.
  • Puch Agnieszka zajęła III miejsce w kumite seniorek open
  • Kamil Mamak zajął II miejsce w kumite seniorów -75 kg.
  • Krzysztof Górszczyk zajął III miejsce w kumite seniorów -75 kg.
  • Jacek Michalik zajął I miejsce w kumite seniorów +75 kg.
  • oraz drużynowo srebrny medal.
Na szczególną uwagę zasługują postawy najmłodszych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z karate kyokushin, z startowaniem w zawodach. Ich postawa oraz wyniki jakie osiągają w takich turniejach napawają ogromnym optymizmem na przyszłość. Widać ogromne postępy wśród kadetów oraz kadetek, jeszcze rok, dwa lata temu jadąc na taki turniej musieli obejść się smakiem dzisiaj zdobywają najwyższe miejsca na podium. Na szczególną uwagę zasługują zawodniczki w kategorii młodziczek, które zdominowały swoją kategorię zdobywając wszystkie najwyższe miejsca. Jestem ogromnie zadowolony z postawy wszystkich zawodników, tych którzy zwyciężyli, zdobyli medale, ale i tych, którzy mimo stresu, zwątpienia czy bólu wyszli na matę, stoczyli piękne walki, oddali serce “w boju”, ale ponieśli porażkę. Sport ma to do siebie, że są wygrani i przegrani. Wierzę, że dzisiejsze porażki będą mobilizowały do jeszcze cięższych treningów by w przyszłości zdobywać laury. Sensei Zbigniew Goliński po turnieju. OSU! Źródło: karate.limanowa.pl